Výhody lepení pomocí lepidel

Věda a technika lepidel udělala za posledních několik desetiletí velký pokrok a pokračuje v něm každý den. Existuje sice více způsobů, jak navrhovat a vyrábět produkty, ale lepidla a pásky 3M nabízejí ve srovnání se svařováním a mechanickým spojováním jedinečné výhody.

 • Jednou z výhod lepidel je jejich schopnost lepit různorodé a obtížně lepitelné materiály. Obrázek kávovaru se slepenými plastovými díly.

  Lepidla lepí různorodé a obtížně lepitelné materiály

  Lepidla a lepicí pásky vytvářejí bariéru, která zabraňuje bimetalické korozi, k níž dochází mezi různými druhy kovů, nebo ji omezuje.

  Lepidla dokáží lepit i obtížně lepitelné materiály, jako jsou plasty, mastné kovy nebo silikonový kaučuk, které mají nízkou povrchovou energii.

 • Přečtěte si o výhodách použití lepidel a jejich schopnosti současně lepit i utěsňovat. Obrázek rozebraných náramkových hodinek.

  Lepidla současně lepí i utěsňují

  Použití lepidel k lepení dvou povrchů pomáhá vytvořit těsnění proti vnikání vody, vlhkosti, nečistot a ekologických kontaminantů. Protože těsnění má současně i přilnavé vlastnosti, není nutné použít samostatný mechanický upevňovací prvek.

 • Lepidla snižují koncentraci namáhání v místech s vruty a nýty. Obrázek selhání mechanicky upevněného překrývajícího se spoje.

  Lepidla snižují koncentraci namáhání v místech s vruty a nýty

  Mechanické upevnění vyžaduje vrtání otvorů a připevnění v jednotlivých otvorech soustřeďuje do tohoto bodu namáhání. Protože spoj vytvořený pomocí lepidla nebo lepicí pásky má spíše plošný než bodový charakter, zatížení se rozloží na celou lepenou plochu.

 • Začleněním lepidel a pásek do výrobního procesu můžete zvýšit efektivitu. Obrázek výrobního závodu.

  Lepidla mohou mít vliv na efektivitu výroby

  Začlenění lepidel a lepicích pásek do výrobního procesu může zlepšit efektivitu vypuštěním některých kroků procesu, snížením míry poruchovosti a zkrácením času montáže. Lepidla a lepicí pásky mohou zvýšit rychlost, snížit náklady, zkrátit hodiny práce a zjednodušit výrobní činnosti.

 • Přečtěte si o výhodách lepidel a o tom, jak mohou zlepšit vzhled a design produktů. Obrázek s porovnáním spoje s výztuhou se svary, nýty a lepidly.

  Lepidla zlepšují vzhled

  Lepidla poskytují prakticky neviditelné připevnění a zachovávají povrch čistý a hladký bez viditelných hlaviček šroubů nebo nýtů či vyčnívajících šroubů a matek. Lepidla mohou také šetřit čas a náklady nutné na vyspravení spálených míst po svařování.

 • Lepidla a lepicí pásky mohou snižovat vibrace, únavu materiálu a hlučnost. Grafické znázornění vibrujícího překrývajícího se spoje.

  Lepidla a lepicí pásky mohou snižovat vibrace, únavu materiálu a hlučnost

  Protože lepidla a lepicí pásky jsou viskoelastické, mají schopnost absorbovat energii a zlepšovat fungování vašeho návrhu při nárazech, vibracích a únavě materiálu.