Lepení kompozitních materiálů

lepení kompozitních materiálů a odlehčování
Lepení kompozitních materiálů a odlehčování

Naši odborníci na oblast lepení vám mohou pomoci snížit výrobní náklady, spotřebu energie, hmotnost a zlepšit design vašich produktů.

Zeptejte se odborníka společnosti 3M

 • Snižování hmotnosti produktu s minimálním rozhodováním ohledně materiálu

  Z důvodu státních regulací na spotřebu paliva je odlehčování vozidel stále větší téma. Odborníci 3M a časopis Automotive Engineering International zjistily, které technologie a materiály pomáhají výrobcům vozidel splňovat cíle ve snižování hmotnosti.


Lepení různorodých materiálů
Kompozitní materiály jsou jedny z nejpříznivějších materiálů s ohledem na odlehčování

Inženýři vybírali ty nejvhodnější materiály pro odlehčování

PŘEČTĚTE SI CELOU PŘÍPADOVOU STUDII

 • 3M lepení a lepení kompozitních materiálů v odlehčených návrzích
  lepení a lepení kompozitních materiálů

  Podklady jako kov a plast mohou mít výrazně rozdílné fyzické a chemické vlastnosti, na které je třeba brát ohled v nových odlehčených návrzích. Stáhněte si náš dokument whitepaper a dozvíte se více o spojování kompozitních materiálů.

  Přečíst dokument whitepaper (PDF, 798,5 kB)

   

 • Řešení 3M pro lepení plastu s kovy
  Lepení plastu s kovy

  Při procesu, kdy návrháři hledají nové materiály, které by jim pomohly dosáhnout cílů odlehčení, může často docházet k potížím při spojování nepodobných materiálů kvůli rozdílům v chemických vlastnostech. Stáhněte si náš článek „Nové techniky při spojování plastu a kovu“ a zjistěte, jak výrobci používají pásky a lepidla ke spojování nepodobných materiálů.

  Přečíst článek (PDF, 553,6 kB)

  Stránka spojování více materiálů

 • 3M pásky a lepidla pro odlehčování
  Pásky a lepidla pro odlehčování

  Pevnost. Trvanlivost. Dlouhá životnost. Univerzálnost. Lepidla a pásky 3M jsou ideálním řešením pro lepení kompozitních materiálů, plastů a dalších materiálů pro odlehčování.

  Zobrazit všechny produkty


Při snižování hmotnosti produktu je třeba brát do úvahy čtyři parametry substrátu

 • Hlučnost substrátu
  Odlehčení substrátů často způsobuje, že hluk je silnější a s větší frekvencí, což může paradoxně zapříčinit zákaznické vnímání nižší kvality nebo snížené bezpečnosti. S produkty 3M proti tlumení zvuku můžete snížit nadměrnou frekvenci a hlasitost hluku.
 • Lehké substráty mohou být často pružnější, ale také slabší, což znamená, že některé výrobky mohou potřebovat výztuž k dosažení požadované síly. vyztužovací materiály ovšem musí být dostatečně lehké, aby poskytly čisté snížení hmotnosti výrobku. Pro dosažení tohoto cíle nabízí 3M adhezní technologie pro různé aplikace včetně malých spotřebičů, ručních nástrojů, elektroniky a značení.
 • Odolnost proti teplu a plameni je kritickým faktorem při navrhování produktů tak rozlišných jako jsou vysoušeče vlasů, vysavače, sněžné skútry a kabely pro baterie užitkových vozidel. Některé aplikace mohou vyžadovat celkovou tepelnou odolnost, zatímco jiné potřebují jednorázovou ochranu před plamenem. Při snižování hmotnosti produktů, pokud je nový substrát citlivý na teplo nebo plamen, 3M fólie zajistí potřebnou ochranu.
 • Přechod k lehčím podkladům, zejména přechod z kovu na plast, může výrazně změnit vzhled výrobků a vytvořit vnímání nižší kvality. To však lze řešit přidáním dýh k novým substrátům nebo výrobkům, aby se vylepšil jejich vzhled a spotřebitelské vnímání. 3M dekorativní fólie mohou být použity na výrobky včetně spotřební elektroniky nebo velkých domácích spotřebičů, aby plastové povrchy byly vizuálně atraktivnější.

Spojte se s námi

Jsme tu pro vás.

Potřebujete pro vaši aplikaci najít ten správný produkt? Potřebujete-li radu ohledně produktu, aplikace či technickou pomoc nebo chcete-li spolupracovat s technickým odborníkem 3M, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře nebo nám zavolejte na číslo +420 261 380 111 +420 261 380 111