1. Česko
 2. O firmě 3M
 3. Technologie
Technologie v periodické tabulce

Technologie

Vyberte si technologii a sledujte, jak naše myšlenky ožívají a jak ve spolupráci s ostatními přispívají k řešení problémů na celém světě.

 

 • Aplikace
  Ac Icon

  Ochrana před hlukem

  Hlasité a nepříjemné zvuky nejsou jen protivné, ale jsou také hrozbou pro naše zdraví a bezpečnost. Společnost 3M vyvinula vybrané netkané textilie, viskoelastické polymery a další materiály, které pohlcují zvuk, tlumí vibrace a regulují nežádoucí hluk. Ve vozidlech tyto materiály vytvářejí tišší prostor pro cestující. V počítačových diskových jednotkách omezují protivné zvuky a pomáhají zvýšit rychlost přístupu i skladovací kapacitu. Na pracovišti omezují rozptylování, chrání sluch a umožňují komunikaci.


  Di Icon

  Displeje

  Materiály vyvinuté pro displeje od společnosti 3M pracují s prostupem a odrazem světla. Díky kombinací našich odborných znalostí v oblasti vícevrstvých filmů, čoček a mikroreplikace jsme schopni zvýšit jasnost, trvanlivost nebo jas prakticky všech typů elektronických displejů: od displeje z tekutých krystalů v přenosných zařízeních, přes LCD monitory a televizory, až po gigantické projekční displeje. Tyto materiály se také používají v privátních filtrech pro přenosné počítače a pro bankomaty.


  Ec Icon

  Součásti pro energetiku

  Svět se obrací na technologie 3M při hledání nových způsobů, jak vyrábět a skladovat energii. Společnost 3M je světová jednička v oblasti součástek palivových článků, zejména pokud jde o konstrukci a výrobu nákladově efektivních sestav s membránovými elektrodami. Jsme také aktivní ve vývoji lithium-ionových materiálů pro bateriové systémy. Ve fotovoltaickém průmyslu vyvíjí společnost 3M nové technologie (včetně bariérových fólií a Fresnelových čoček) a dodává produkty, jako jsou pásky z vodivé fólie s velmi vysokou přilnavostí.


  Fs Icon

  Filtrace, separace a čištění

  Inovace v oblasti filtrace, separace a čištění jsou nutné, protože farmacie, výroba potravin i výroba speciálních chemikálií vyžadují složky o nejvyšší čistotě. Abychom splnili přísné standardy těchto a jiných průmyslových odvětví, nabízí společnost 3M různé možnosti, včetně elektretové mikroporézní membrány a technologií uhlíkových i netkaných vláken, pro filtrování a separaci kapalin a plynů. Tyto odborné znalosti byly také použity v osobních respirátorech a maskách 3M, ve vzduchových filtrech pro domácnosti a automobily i v domácích systémech pro čištění vody.


  Fc Icon

  Flexibilní zpracování a balení

  U více než poloviny produktů 3M je posledním krokem ve výrobním procesu přeměna fólie, brusiva, pásky nebo jiného materiálu do konkrétního tvaru a velikosti, jak je požaduje zákazník. Naše schopnost rychle překonfigurovat, jak je výrobek řezán, tvarován a konečně upraven umožňuje efektivní přizpůsobení s konzistentní kvalitou. A naše výrobní flexibilita je doplněna flexibilními možnostmi balení, které udržuje a chrání hotový výrobek, ale i strategii použití značky prodávajícího.


  Fe Icon

  Flexibilní elektronika

  S použitím pokročilých speciálních materiálů a výrobních postupů se společnost 3M stala průkopníkem ve výrobě elektronických obvodů na pružných polymerních fóliích. Náplně do inkoustových tiskáren byly mezi prvními příklady použití těchto levných, lehkých a ohebných obvodů. V současné době se tato technologie používá také v pevných discích, lékařských diagnostických přístrojích, velkých displejích s plochou obrazovkou a v dalších aplikacích, které vyžadují spolehlivost a flexibilitu.


  Im Icon

  Zobrazování

  Společnost 3M rozumí vizuální komunikaci. Vyrobili jsme první fax s termocitlivým papírem pro přenos obrázků. Přinesli jsme revoluci do reklamy první digitálně tištěnou velkoplošnou grafikou. Vynalezli jsme vícevrstvé optické fólie, které vytvářejí ostrý a živý obraz na elektronických displejích a bezpečnostních značkách odolných vůči padělání. Vylepšili jsme naše inkousty a pigmenty, abychom dosáhli skutečných a jasných barev, které vydrží i za těch nejtěžších podmínek. Na základě mnohaletých zkušeností v oblasti tisku a digitálních technologií společnost 3M neustále představuje propracované fólie, inkousty i software pro tisk, elektronické displeje a značky.


  Lm Icon

  Ovládání světla

  Začněte s podrobnými znalostmi společnosti 3M o pokročilých materiálech. Přidejte materiály v tenkých fóliích se stovkami vrstev. To vše spojte s nedostižitelnou schopností společnosti 3M vytvářet mikroskopické struktury na fóliích (a jiných površích). Díky spojením těchto a jiných technologií společnost 3M ovládá světlo a mění tak běžné výrobky. Dopravní značky jsou jasnější a přehlednější. Bezpečnostní značky zdánlivě plují nad dokumenty. Elektronické displeje jsou živější a barevnější, ale spotřebovávají méně energie.


  Mf Icon

  Suché zipy

  Pomocí suchých zipů od 3M mohou zákazníci spojit materiály a pak je odpojit―znovu a znovu. Vytváříme tyto odolné strukturované povrchy pomocí kombinace našich unikátních technologií, včetně mikroreplikace, zpracování polymerů, lepidel a netkaných textilií. Naše suché zipy „chyť a pusť“ změnily výrobky od dětských plenek po brusiva; také se používají v dopravě, zdravotnictví, sportovních potřebách a elektrických výrobcích.


  Op Icon

  Optické komunikace

  S nárůstem on-line služeb, jako je internetová telefonie a video na vyžádání, rychle roste poptávka po větší šířce pásma. 3M spojky a konektory pro optická vlákna vycházejí z našich znalostí o materiálech a přesném zpracování a pomáhají poskytovatelům služeb budovat a udržovat sítě, které uspokojí očekávání zákazníků, pokud jde o rychlost a spolehlivost. Naše síla v optoelektronice se odráží také v 3M zobrazovacích prvcích, flexibilní elektronice a snímačích pro odvětví zdravotnictví, bezpečnosti a obrany.


  Po Icon

  Porézní materiály a membrány

  Porézní materiály a membrány se používají v tisících výrobků společnosti 3M, včetně respirátorů, filtrů, palivových článků, transdermálních náplastí a obvazů. 3M vyrábí porézní filmy a další struktury, jejichž velikost pórů a rozteč jsou přizpůsobeny konkrétní aplikaci. Membrány a jiné materiály mohou být také chemicky upraveny k zachytávání částic. Technologie 3M dnes zajišťují, že vzduch a další tekutiny proudí správným tempem a částice tak velké jako zrnko rýže nebo tak malé jako molekuly ne.


  Tt Icon

  Sledování

  Radiofrekvenční identifikace (RFID) se stala mimořádně spolehlivým, cenným a všudypřítomným nástrojem pro sledování pohybu a stavu různých položek. Společnost 3M nejprve vyvinula tuto technologii pro bezdrátové sledování v knihovních cirkulačních systémech. Dnes ji naši zákazníci používají, aby měli přehled o farmaceutických zásilkách, údržbě motorů letadel, vzorcích tkáně, právní a zdravotnické dokumentaci a ještě mnohem více. S neustále se zlepšující softwarem a hardwarem pomáhá 3M technologie RFID zvyšovat produktivitu při současném snížení nákladů spojených s krádežemi a ztrátou.

 • Bi Icon

  Biotechnologie

  Při vytváření produktů pro zdravotní vědy společnost 3M uplatňuje svoji neobvyklou kombinaci silných stránek v materiálových vědách, charakterizaci povrchů, filtraci a biologii. Mezi výsledky patří: pozoruhodně odolné zubní výplně, biokompatibilní chirurgické pásky a obvazy, transdermální náplasti pro podávání léčiv, antimikrobiální čisticí prostředky a sterilizační snímače.


  Dd Icon

  Podávání léků

  Léky mohou zlepšit a někdy dokonce zachránit život. Je důležité, aby byly podávány ve správné dávce na správné místo a ve správném čase. Společnost 3M je průkopníkem ve vývoji dávkovacích inhalátorů (pro podávání léků do dýchacích cest) a systémů transdermálních náplastí. Naše odborné znalosti v oblasti chemického složení a technologií pro podávání léků jsou doplněny o desítky let zkušeností v oblasti regulačních záležitostí, zajištění kvality a přesné výroby.


  Md Icon

  Správa zdravotnických dat

  Ve více než 6000 nemocnicích na celém světěpomáhají pokročilý software a poradenské služby společnosti 3M organizacím shromažďovat a klasifikovat údaje o zdravotní péči, přidělovat zdroje, vyhovovat předpisům, spravovat příjmy a v konečném důsledku zlepšovat kvalitu péče o pacienty. Naše řešení přinášejí významné úspory nákladů organizacím poskytujícím zdravotní péči a pomáhají vládám a zdravotním pojišťovnám po celém světě řídit náklady a zlepšovat výsledky svých místních a národních systémů zdravotní péče.


  Mi Icon

  Detekce a kontrola mikroorganismů

  Technologie 3M kráčí v první linii boje proti nebezpečným mikrobům. Na základě svých znalostí v oblastech speciálních materiálů, nátěrů, nanotechnologií, zpracování signálů a mikroreplikace společnost 3M vyvinula rychle a snadno použitelné systémy pro detekci, identifikaci a kvantifikaci patogenů a jiných organismů. Ty se používají v nemocnicích, lékařských laboratořích, na klinikách i v zařízeních na zpracování a přípravu potravin. Vyvíjíme také technologie pro detekci a charakterizaci mikrobů na základě genetických markerů.


  Se Icon

  Snímače

  Slabý tlujot srdce novorozence, kritická změna teploty, která zničí účinnost vakcíny, genetický marker pro cystickou fibrózu—tyto a další indikátory mohou být detekovány a přenášeny snímači 3M a dalšími snímači využívajícími součásti od společnosti 3M. Naše technologie reagují na širokou škálu podnětů včetně tepla, světla, tlaku, rádiových, chemických, biologických i jiných signálů. Použití našich snímačů je stejně tak široké, od levných indikátorů —jako jsou sterilizační indikační proužky na jedno použití až po pokročilé automatické diagnostické přístroje.


  Wo Icon

  Ošetření ran

  Vždy, když je pacientova kůže narušena, ať kvůli chirurgickému zákroku, nehodě nebo zavedení katetru, hrozí riziko infekce. Pokročilá lepidla, fólie, netkané textilie a speciální materiály se používají ve výrobcích 3M pro zdravotní péči— jako naše savé a transparentní obvazy, chirurgické pásky a závěsy, ale také přípravky na přípravu kůže a čistící prostředky— aby podpořily rychlejší hojení a snížily hrozbu infekce.

 • Ab Icon

  Brusiva

  Společnost 3M začínala jako výrobce brusiv. Více než sto let zdokonalujeme naše původní technologie a doplňujeme je o průlomové vynálezy vyvíjené ostatními divizemi společnosti 3M. Dnes se naše brusiva opírají o tradiční silné stránky, jako jsou lepidla a nátěry, ale také o nejmodernější technologie, od mikroreplikace po keramiku a netkané materiály. Výsledkem je kompletní sortiment brusiv, které tvarují, dokončují a leští s lehkostí a přesností.


  Ad Icon

  Lepidla

  Tak silná, že udrží konstrukční panel po celou dobu životnosti budovy...tak jemná, že je dávají dětem. Protože lepidla značky 3M byla vyrobena na míru potřebám našich zákazníků, používají se v různých výrobcích, jako jsou letadla a mobilní telefony, v dopravních prostředcích i lékařských obvazech. Vynikáme ve tvrditelných lepidlech a pryskyřicích. A samozřejmě také v kontaktních lepicích páskách, které společnost 3M vynalezla před více než 80 lety.


  Am Icon

  Pokročilé materiály

  Když vědci ve 3M začínají pracovat na zákazníkově problému, mohou čerpat z pozoruhodné škály pokročilých a speciálních materiálů: polymerů, kompozitů, keramiky, fluoromateriálů, nanomateriálů a dalších. Naše laboratoře neustále přidávají do této palety nová složení a průlomové úpravy stávajících materiálů. A společnost 3M je bezkonkurenční v uplatňování těchto nových materiálů pro potřeby reálného výroby.


  Ce Icon

  Keramika

  Společnost 3M začala tím, že minerály přetvářela na brusný papír. Za více než sto let jsme přetavili anorganické keramické materiály do překvapivého sortimentu výrobků: hrubé granule, které chrání vaši střechu, složitý dotykový displej na vašem bankomatu, estetické zubní výplně a nejhrubší brusiva, perličky, které vymezují váš jízdní pruh na deštěm nasáklé silnici a ultra silná vlákna vetkaná do elektrického vedení. Tyto všechny výrobky vycházejí z dlouhodobých zkušeností společnosti 3M s anorganickou keramikou.


  Do Icon

  Zubní a ortodontické materiály

  Společnost 3M představila první výplňový materiál v barvě zubů v roce 1964. Byl to průlom, který řešil obavy pacientů o estetiku i požadavky zubních lékařů na trvanlivé materiály. Od té doby jsme využili pokroku v oblastech chemie, biologie, keramiky a digitalizace a stali jsme se světovým lídrem v zubních kompozitech, lepidlech, otiskovacích hmotách, ortodontických pomůckách i dalších výrobcích. Zejména jsme byli průkopníky použití vysoce viskózních výplňových materiálů, které vytvrzují rychle a pohodlně v ústech pacienta, i v otiskovací technologii, která vytváří přesné repliky pacientova chrupu.


  Em Icon

  Materiály pro elektroniku

  Pokroky v elektronických součástkách—od polovodičů a propojení k ukládání dat a displejům—často začínají s průlomy v organických, anorganických a kovových materiálech, ze kterých jsou tyto součástky vyrobeny. Společnost 3M přispívá ke zlepšením ve výrobě a výkonnosti za použití svých silných stránek u mnohých stavebních kamenů současných elektronických zařízení, včetně fluorochemikálií, lepidel, brusiv, membrán, elektrod a elektrolytů.


  Fi Icon

  Fólie

  Fólie vyvinuté společností 3M slouží velmi široké škále účelů. Jedna produktová řada zlepšuje jas LCD displejů, zatímco jiná brání slunečnímu záření v průchodu skrz okna. Fólie 3M se používají k vytváření grafiky o velikosti budovy i jako prevence graffiti. Některé z nich jsou jednovrstvé a používají se pro jednoduché aplikace, jiné kombinují stovky vrstev, které jsou vyladěny tak, aby přenášely nebo odrážely konkrétní vlnové délky. Ještě další fólie představují nepřekonatelnou bariéru pro kyslík a vlhkost, což je požadavek elektronických displejů příštích generací.


  Fl Icon

  Fluorované materiály

  3M fluorochemikálie jsou aktivními materiály v rozsáhlé řadě 3M ochranných nátěrů. Také se používají jako teplovodivé kapaliny a jako povrchově aktivní látky, které zlepšují tečení vysoce výkonných barev a nátěrů. Fluoropolymery Dyneon se vyznačují vynikající teplotní a chemickou odolností, a proto jsou ideální pro mnohé výrobky, které fungují v extrémních a nehostinných prostředích. Používají se v pláštích vodičů, spojích, těsněních, nelepicích nátěrech, vložkách palivových hadic a jiných kritických aplikacích s vysokými nároky.


  Me Icon

  Kompozity s kovovou matricí

  Infiltrací hustě uspořádaných keramických vláken nebo částic hliníkovou slitinou vytváří společnost 3M kompozitní materiály a předměty, které v sobě kombinují mimořádnou pevnost, lehkost a tuhost. První komerčním využitím této technologie ve společnosti 3M je vysoce pevný venkovní elektrický vodič, který může přenášet více než dvojnásobný výkon ve srovnání s konvenčními vedeními stejné velikosti. Další práce pokračují na výrobcích a součástech pro jiné použití, včetně konstrukčních a mechanických aplikací. Výhody tohoto materiálu se zvětšují, když je součástka vystavena zatížením s vysokou akcelerací, což zvyšuje úsporu hmotnosti.


  Nt Icon

  Nanotechnologie

  Vědci a výzkumníci ve společnosti 3M zkoumají nový svět na nanometrové úrovni, kde materiály vykazují jedinečné fyzikální, chemické i biologické vlastnosti. Tyto neobvyklé vlastnosti jsou již využívány v našich tvrdých povlacích, zubních výplních a optických fóliích zvyšujících jas (používaných v LCD displejích). Mnohé technologické platformy 3M, včetně lepidel a léčiv, jsou ovlivněny vznikem částic v nano velikostech.


  Nw Icon

  Netkané materiály

  Po půl století zkoumání využití netkaných materiálů nachází společnost 3M stále nové způsoby, jak je zdokonalit a používat. V lékařských páskách poskytují pohodlí pacientům. V brusivech zlepšují odolnost a zjednodušují používání. Když jsou použity jako izolace, je vaše auto tišší a bunda teplejší. Díky znalostem společnosti 3M v odvětví pokročilých materiálů a sofistikovaných výrobních technologií jsou vyvíjeny nové příležitosti pro netkané textilie v oblasti zdravotní péče, spotřebitelských výrobků a těžkého průmyslu.


  Sm Icon

  Speciální materiály

  Společnost 3M vyniká vývojem a úpravami vysoce hodnotných materiálů s nízkým objemem a to pro své zákazníky i svou vlastní potřebu. Mezi ně patří speciální přísady a chemikálie, včetně katalyzátorů, ochranných pryskyřic, fotoiniciátorů, povrchově aktivních látek, skleněných mikrokuliček, snadno čistitelných nátěrů, bateriových elektrolytů a maziv. Společnost 3M také vyvíjí keramické textilie a kompozity pro použití v letectví, rafinaci ropy, zpracování kovů a jiných odvětvích. Vedle jiných unikátních materiálů má společnost 3M stále bohatší zkušenosti se silnými, lehkými kompozity s kovovou matricí.

 • Mr Icon

  Mikroreplikace

  3M je průkopníkem ve využití drobných, přesně tvarovaných struktur ke změně fyzikálních, chemických nebo optických vlastností materiálů. Mikroreplikované hranoly se používají na dopravních značkách, elektronických displejích a na vnějším osvětlení budov, aby lépe zachytily a odrážely světlo. Díky malinkým pyramidkám strukturovaná brusiva 3M fungují lépe a opotřebovávají se rovnoměrněji. A mikroreplikované kanály mohou dokonce přenášet kapaliny pomocí vzlínání, což je aplikace s obrovským potenciálem pro biomedicínské výrobky.


  Mo Icon

  Lisování

  Ve společnosti 3M jsou přesné optické čočky a složité tvary vytvářeny pomocí moderních lisovacích technologií. Lisování používáme také pro vytvoření mikroreplikovaných vzorů na strukturovaných brusivech, bezpečnostních fóliích i fóliích pro zvýšení jasu. S ohledem na výjimečně přísné tolerance požadované těmito produkty získala společnost 3M bezkonkurenční odborné znalosti v několika dílčích technologiích potřebných ke zpracování termoplastických a teplem tvrditelných materiálů, jako je konstrukce lisovacích nástrojů, měření procesů a tepelné cykly.


  Pd Icon

  Zpracování částic a disperzí

  Schopnost společnosti 3M vytvářet a rozptylovat částice—v pevných látkách, fóliích a kapalinách—umožňuje dát jedinečné vlastnosti jejím brusivům, zubním výplním, inkoustům, okenním a optickým fóliím i řadě dalších produktů. Naše chápání fyzikálních, chemických a mezifázových interakcí umožňuje aplikovat přesně rozložené částice a nanočástice (jako jsou skleněné mikrokuličky, uhlík, kovy a oxidy kovů) a ovlivňovat tak pevnost materiálu, jeho index lomu, vodivost, absorpci IR, katalytické aktivity i další charakteristiky.


  Pm Icon

  Tavení polymerů

  V průběhu desetiletí se společnost 3M stala světovým lídrem ve vývoji a využití polymerů, v přeměně těchto jedinečných molekul na fólie a objekty prostřednictvím vytlačování, natírání a jiných technik zpracování. Dnes téměř všechny technologické platformy 3M a většina výrobků 3M spoléhá na zpracování polymerů. Tyto znalosti jsou důležité zejména v segmentech zdravotnictví, elektroniky, displejů a grafiky.


  Pp Icon

  Přesné zpracování

  V minulosti mohla velkoobjemová výroba znamenat velké rozdíly ve výsledcích. To už dnes neplatí, díky pokroku v povlakování, sušení, vytvrzování, manipulaci s pásy i dalších technologiích. Technici společnosti 3M navrhují výrobní zařízení, které kombinují přesně řízené procesy s ekonomickou efektivitou výroby „roll-to-roll“. Výsledek: Působení společnosti 3M v oblasti ochrany životního prostředí se neustále zlepšuje, a tolerance výrobků jsou stále menší a menší—u některých vzorů na povrchu odpovídají pouhé polovině vlnové délky světla.


  Pe Icon

  Prediktivní inženýrství a modelování

  Díky využití propracovaného počítačového modelování a simulačních technologií mohou výzkumníci a technici společnosti 3M předpovídat vlastnosti ještě nevyrobených materiálů a urychlit tak vývoj lepších výrobních procesů. Díky těmto virtuálním experimentům byla společnost 3M schopna urychlit dodávku hodnotných nových produktů pro elektronické displeje, flexibilní obvody i radiofrekvenční identifikaci.


  Rp Icon

  Zpracování ozářením

  Materiály v mnoha výrobcích 3M jsou modifikovány nebo zlepšovány pomocí chemických reakcí vyvolaných ozářením, jako je vytvrzování, fixace, síťování a polymerace. Používáme ultrafialové a elektronové paprsky, rychlé laserové impulsy, korónu, plamen a další technologie k vytvoření miniaturních vzorů na našich strukturovaných brusivech a zjasňujících fóliích, obrazů na našich zabezpečovacích fóliích, jedinečných vlastností povrchu našich reflexní fólií i dalších vlastností na tisících jiných výrobků.


  Su Icon

  Úpravy povrchů

  Hlouběji než jakákoliv firma se společnost 3M noří pod povrch věcí. Vytváříme unikátní povrchy s využitím naší technologie mikroreplikace. Také upravujeme povrchy fólií a síťových materiálů za použití koróny, tepla a napařování. Tyto propracované nástroje nám umožňují vylepšit jímavost materiálu, pokud jde o tekutiny a lepidla, změnit jeho tvrdost, zvýšit jeho odrazivost nebo vytvořit jinou novou vlastnost.


  Vp Icon

  Zpracování par

  Kritické výkonové charakteristiky často závisí na přesném potažení kovy, oxidy nebo polymery. Na základě desítek let zkušeností společnost 3M přeměnila napařování na umění. Mnohé z našich současných produktů vděčí za svoji jedinečnou trvanlivost, odrazivost, bariérové vlastnosti a chemické vlastnosti právě odborným znalostem společnosti o této specializované výrobní technologii.

 • We Icon

  Urychlené stárnutí

  Výrobky 3M jsou určeny pro externí prvky. Zákazníci mohou očekávat, že naše materiály pro bezpečnost provozu, značky a další výrobky budou plnit své funkce spolehlivě i po letech brutálního působení počasí. Abychom zajistili vysokou úroveň výkonnosti, vyvinula společnost 3M technologie napodobující extrémní světlo, teplo, chlad a vlhkost, se kterými se naše výrobky mohou setkat venku na celém světě. Díky kombinaci reálného světa a urychlené expozice získala společnost 3M jedinečnou schopnost měřit, analyzovat a reagovat na požadavky nejnáročnějších podmínek životního prostředí.


  An Icon

  Analytické vědy a technologie

  Nově objevené technologie přinášejí řešení pro naše zákazníky, ale také spoustu otázek pro naše vědce: Co je to? Jak to funguje? Mohli bychom to vylepšit? Abychom odpověděli na tyto otázky, společnost 3M vyvinula bezkonkurenční možnosti pro měření, charakterizaci a porozumění materiálům i procesům. Naše zdroje jsou rozptýleny po celém světě a vědci z 3M mohou čerpat z našich analytických možností ve všech fázích vývoje produktu, od konceptu až po komercializaci a výrobu.


  As Icon

  Aplikační software

  Aplikační software řídí, sleduje, komunikuje a umožňuje mnohé z inovací společnosti 3M, od filtrace vzduchu po celopodniková řešení RFID pro sledování lékařských zpráv. Aplikační software může běžet ve webovém prohlížeči, na standardních stolních počítačích a ručních zařízeních nebo může být zabudován do specializovaného elektronického hardwaru a systémů. Společnost 3M využívá nejmodernější nástroje a techniky k vývoji aplikačního softwaru, který je robustní, bezpečný a snadno použitelný.


  Es Icon

  Elektronika a software

  Společnost 3M vybudovala svoji způsobilost na elektronice a softwarových technologiích. Dnes byste elektroniku našli v mnoha výrobcích 3M—od projektorů a dentálních skenerů po elektronické stetoskopy 3M™ Littmann® a 3M™ systémy pro kontroly na hranicích. Pokročilý software společnosti 3M představuje „mozky“ těchto výrobků a poskytuje jim inteligentní algoritmy, které posouvají tyto výrobky výše v hodnotovém řetězci. Jako kombinace špičkových materiálů a znalostí o zpracování a technice představují elektronika a software od společnosti 3M výkonnou platformu pro vytváření inteligentních materiálů, inteligentních zařízení i inteligentních systémů a také pro poskytování inteligentních služeb.


  In Icon

  Kontrola a měření

  Výjimečná přesnost výroby ve 3M—v některých případech jsou tolerance menší než vlnová délka světla—si vyžaduje podobně přesné nástroje pro měření a kontrolu kvality výrobků. Společnost 3M vytvořila optické, infračervené a ultrafialové snímací systémy, měřidla a jiné speciální nástroje pro měření výkonnosti, pevnosti, barvy, odrazivosti a tloušťky. Tyto a další parametry stanoví přesné, rychlé potvrzení, že naše procesy probíhají s maximální efektivitou a stejnoměrností a že naše výrobky splňují všechny specifikace zákazníka.


  Is Icon

  Integrovaný design systémů

  Komplexní systémy vyžadují komplexní inženýrství. Díky spojení znalostí v oblasti softwaru, elektroniky a techniky vytváří společnost 3M systémy, které se navzájem doplňují a které dosahují výjimečné výkonnosti. Tyto disciplíny jsou dále podporovány prediktivním modelováním, ergonomií a průmyslovým designem. Výsledkem je směs funkčnosti a elegance ve výrobcích tak jednoduchých jako zásobník na pásku nebo brusný nástroj i tak složitých, jako jsou rozměrné cirkulační a zabezpečovací 3M systémy pro knihovny.


  Is Icon

  Návrh a kontrola procesů

  Přesné, konzistentní, konkurenceschopné a bezpečné: u náročných výrobních technologií jsou očekávání vysoká. Jen málo firem na světě se může srovnávat se společností 3M, pokud jde o navrhování a realizaci nejnáročnějších kontinuálních procesů, zejména manipulace s pásy, potahování a sušení. Mezi naše silné stránky patří prediktivní inženýrství a modelování, snímání procesů a systémy zpětné vazby, ale také desítky let zkušeností v chemickém, strojírenském a elektrotechnickém průmyslu. Výsledky pro zákazníky jsou zřejmé v každém vysoce kvalitním výrobku 3M i v každé rychlé úpravě těchto výrobků pro splnění potřeb místního trhu.