Oprava nárazníku nebo hrany – plastové materiály

 • Pokud je náročné sehnat náhradní díl nebo je poškození nárazníku omezené, můžete rozbitý nárazník snadno opravit pomocí 3M Materiálů na opravy plastů.

  Oprava znamená, že nebudete muset nakupovat žádné drahé díly ani na ně čekat – místo toho vyfakturujete cenný pracovní čas, a ušetříte tak peníze sobě i zákazníkovi

  Používání 3M Flexibilní záplaty na plasty a 3M Lepidel pro ohebné plasty vám poskytuje rychlou a spolehlivou metodu obnovení „původního“ vzhledu nárazníku.

Video s postupem – oprava nárazníkuPodrobný postup opravy plastového nárazníku


 • Krok 1 – Předcházení rozšíření praskliny

  Očistěte místo měkkým hadříkem (např. 3M™ Panelovou utěrkou a vhodným odmašťovačem).

  V základně praskliny vyvrtejte otvor o průměru 4-6 mm, abyste uvolnili pnutí a předešli dalšímu rozšiřování praskliny.

 • Krok 2 – Příprava

  Krok 2 – Zvětšení spojované plochy

  Zvětšete spojovanou plochu rozevřením praskliny pomocí 3M™ Roloc™ Kotouče P80. U praskliny sahající po hranu panelu otevřete konec tak, aby měl tvar písmene V a pomocí ostrého nože odstraňte plastové zbytky.

 • Krok 3 – Zvětšení spojované plochy

  Krok 3 – Příprava

  Připravte místo okolo praskliny pomocí 3M™ Cubitron™ II Brusného kotouče 180+, abyste předešli přehřívání a spékání plastu. Připravte si přední a zadní stranu.

 • Krok 4 – Očištění místa

  Krok 4 – Očištění místa

  Očistěte místo uvnitř i vně pomocí 3M™ VHB™ Čističe povrchů nebo 3M™ Univerzálního čističe lepidla 08984 aplikovaného pomocí 3M™ Profesionální panelové utěrky 34567.

 • Krok 5 – Aplikace zlepšovače adheze

  Krok 5 – Aplikace polyolefinového zlepšovače adheze na přední stranu

  Nastříkejte 3M™ Polyolefinový zlepšovač adheze 05917 na přední stranu nárazníku okolo prasklého místa. Nechte zaschnout 10 minut. (20 minut pro TF – verze bez toluenu.)
 • Krok 6 – Aplikace záplaty pro opravu plastů

  Krok 6 – Aplikace polyolefinového zlepšovače adheze na zadní stranu

  Nastříkejte 3M™ Polyolefinový zlepšovač adheze 05917 na zadní stranu nárazníku okolo prasklého místa. Nechte zaschnout 10 minut. (20 minut pro TF – verze bez toluenu.)

 • Krok 7 – Aplikace polyolefinového zlepšovače adheze

  Krok 7 – Oprava zadní strany

  Pomocí aplikátoru 08190 naneste 3M™ Materiál na opravu pružných dílů 05901 na zadní stranu praskliny a zpracujte. Pro další vyztužení je doporučeno použít také 3M™ Izolační pásku na praskliny, PN03020. Dejte pásku na prasklinu a na pásku naneste FPRM a zpracujte jej.

 • Krok 8 – Aplikace materiálu pro opravu plastů

  Krok 8 – Oprava přední strany

  Pomocí aplikátoru 08190 naneste 3M™ Materiál na opravu pružných dílů 05901 na přední stranu praskliny a rozetřete. Nechte zaschnout 20 minut.
 • Krok 9 – Nanesení materiálu pro opravu plastů

  Krok 9 – Tvarování povrchu

  Pomocí 3M™ Cubitron™ II Brusného kotouče 180+ obruste místo do požadovaného tvaru a místo připravte pro aplikaci plastové výplně nebo přímo pro nanesení základního nátěru.

 • Krok 10 – Řezání a tvarování

  Krok 10 - Aplikace plastové výplně

  Pro dokončení opravy a přípravu základního nátěru je doporučeno použít plastovou výplň.
  Použijte buď 3M™ Plastovou výplň PN51009, nebo pro výkon jako u plastů a dokonalé broušení a zabrušování okrajů použijte 3M™ EZ Pomůcku k opravě ohebných částí.