Za normálních podmínek si dokáže vaše pokožka dobře pomoci a uzdravovat se, to ale neznamená, že je neporazitelná. Ochranná vrstva pokožky pro svoji správnou funkci vždy vyžaduje zachovávat určitou úroveň hydratace a mastnoty. Pouze pokud se jí toto dostává, její elasticita a uzavřený povrch mohou zabránit v průniku potenciálně škodlivým látkám.
Pokožku je potřeba vždy očistit důkladně, zároveň však co možná nejšetrněji. Zajistěte dostupnost mycích prostředků pro péči o pokožku na pracovišti, ale i produktů pro podporu ochranné funkce vaší pokožky.
Ideálně chraňte svoji pokožku ochranným krémem (bez silikonů!). Tím podpoříte, že se na pokožku tolik nebudou vázat nečistoty a pryskyřice, a zároveň pomůžete jejímu snadnějšímu mytí.
Nezáleží jen na tom, jak dobře zajistíte ochranu předem, i následná péče o pokožku po každodenní práci je stejně důležitá. Po řádném umytí pokožky ji vždy řádně osušte, a to i mezi prsty, a používejte hydratační krém, který se rychle vstřebává do pokožky.
1) Špína na pokožce
2) Mýdlo/mycí prostředek obklopí nečistotu
3) Opláchněte nečistotu vodou
Při fasování ochranného oblečení věnujte pozornost vysoké kvalitě materiálu, který musí být z lehké vzdušné tkaniny pro prevenci přehřívání, a musí umožňovat pohodlné podmínky pro práci. Také věnujte pozornost správné klasifikaci produktu pro váš pracovní úkol.
Pro většinu úkolů v lakovně chrání rukavice vyrobené z (nebo potažené) nitrilové pryže nebo vinylu před řadou rozpouštědel. Používejte je pro pracovní úkoly, jako je míchání, vážení a míchání barev nebo aplikace laků či tmelu. Rukavice je rovněž dobré nosit při práci s vodorozpustnými materiály.
Pracovníci v karosárnách si musí své ruce chránit před mechanickým zraněním, jako je pořezání, ale i před chemikáliemi, ať již jde o oleje, lepidla, čističe, těsnicí materiály apod.
V nabídce je široký sortiment rukavic pro individuální úkoly. Vždy vybírejte vhodný typ a rukavice měňte podle požadavků prováděné práce.
Ochranná obuv pro vaši práci musí být robustní a musí chránit před elektrostatickým výbojem. Musí být používána zejména v lakovací kabině nebo místech s kovovými mřížkami. Při práci s těžkými předměty, které by mohly upadnout, je rovněž doporučena ocelová špička.