Chemický rozklad 3M epoxidového lepidla a výhody našich strukturálních lepidel

Epoxidová lepidla

Spolehlivost v náročném prostředí.

ZEPTEJTE SE ODBORNÍKA SPOLEČNOSTI 3M

Standard v ohledech pevnosti, odolnosti a vlivu okolního prostředí

 • „Epoxid“ se často používá jako obecný termín pro strukturální lepidlo, ale epoxidová lepidla jsou ve skutečnosti velmi specifickou třídou strukturálních lepidel. Produkty odolávají náročným podmínkám, působení okolního prostředí a chemikáliím.

  Jednosložkové epoxidy – jednosložková epoxidová lepidla odstraňují potřebu dávkování a míchání, ale vyžadují vytvrzování za tepla, přičemž novější receptury se vytvrzují i při nižších teplotách než starší verze.
  Dvousložkové epoxidy – dvousložková epoxidová lepidla se začínají vytvrzovat, když jsou obě složky smíchány a nabízejí různé výkonové charakteristiky v závislosti na složení.


 • Objevte důležité atributy epoxidových lepidel

  Výběr atributů epoxidových lepidel

Pevnost

Epoxidová lepidla mají největší pevnost a odolnost ze všech strukturálních lepidel

Lepení

Strukturální lepidla lepí různé materiály a také poskytují izolaci odolávající korozi při lepení dvou různých kovů

Efektivita procesu

Naše produkty poskytují různé způsoby přípravy povrchu, otevřený čas a dobu k dosažení pevnosti, takže můžete najít nejlepší možnosti pro váš proces

Odolnost proti nárazům

Spoje pomocí epoxidových lepidel mají výjimečnou odolnost vůči otřesům, vibracím a nárazům

Odlehčení materiálů

Lepení nových materiálů a rozložení napětí v celé oblasti spoje pomáhá konstruktérům používat tenčí a lehčí materiály

NVH

Odolnost vůči vibracím snižuje možnosti nežádoucího hluku

Estetika

Strukturální lepidla poskytují spojitou linii spoje, která zabraňuje pronikání tekutin, prachu a nečistot

Pronikání vody

Strukturální lepidla poskytují spojitou linii spoje, která zabraňuje pronikání tekutin, prachu a nečistot

Inovace v designu

Schopnost strukturálních lepidel spojovat širokou škálu podkladů umožňuje větší svobodu návrhů s využitím nejlepších materiálů

Výhody, aplikace a produkty z epoxidových lepidel

 • Vrtná souprava na moři
  Lepení kompozitů z uhlíkových vláken pro vrtné plošiny

  3M™ Scotch-Weld™ vyztužené epoxidové lepidlo bylo použito k lepení uhlíkových vláken při montáži lehkého vybavení vrtné plošiny. Lepidlo vytváří bezpečné vazby mezi uhlíkovými vlákny a nerezovou ocelí. Zkoušky prokázaly, že je odolné vůči dynamickému namáhání, surové ropě, uhlovodíkovému bahnu a fragmentům horninových směsí proudících při teplotě 80 až 100 °C.

 • Tento dokument zkoumá výhody strukturálních lepidel oproti mechanickým upevňovacím prvkům, pevnost lepeného spoje, rozložení napětí po celém lepeném spoji a zlepšení odolnosti proti únavě, lepší estetiku bez potřeby dodatečných povrchových úprav. Strukturální lepidla hrají důležitou roli při přechodu na lehčí kompozitní materiály, které často nelze vrtat ani svařovat.

 • Tento dokument pojednává o některých výhodách strukturálních lepidel a otázkách, které je třeba zvažovat, abyste byli lépe připraveni na rozhovor s odborníkem. Tato témata zahrnují podmínky koncového použití. Je kladen důraz na charakteristiky výkonu a vlastnosti zpracování a zacházení, které jsou typické pro různé skupiny lepidel.
 • Obrázek různých epoxidových lepidel 3M
  Prozkoumejte výrobky strukturálních epoxidových lepidel

  3M nabízí celou řadu epoxidových strukturálních lepidel. Nabízíme jak tradiční jednosložkové teplem tvrzené epoxidy, tak i novější receptury, které se vytvrzují při nižších teplotách. Máme k dispozici také širokou škálu tvrdých, pružných a vyztužených dvousložkových epoxidů s různými specifickými vlastnostmi.


3M™ Scotch-Weld™ epoxidové lepidlo: pevné a trvanlivé spoje odolné vůči nárazům


Spojte se s námi
Jsme tu pro vás.

Potřebujete pomoc při hledání správného produktu pro váš projekt? Pokud potřebujete radu ohledně produktu, technickou radu nebo radu ohledně aplikace nebo chcete spolupracovat s technickým specialistou 3M, kontaktujte nás nebo zavolejte na číslo +420 261 380 111.

Potřebujete pomoc při hledání správného produktu pro váš projekt? Pokud potřebujete radu ohledně produktu, technickou radu nebo radu ohledně aplikace nebo chcete spolupracovat s technickým specialistou 3M, kontaktujte nás nebo zavolejte na číslo +420 261 380 111.