Obrázek pracovníka aplikujícího VHB pásku k rámu za účelem následného připevnění k panelu

Lepení panelů k rámům a výztuh k panelům

Umožňují trvalé nalepení panelu k tuhému rámu

ZEPTEJTE SE ODBORNÍKA SPOLEČNOSTI 3M

Řešení 3M pro připevňování panelů k rámům a výztuh k panelům zajišťující stálou pevnost

 • Lepení panelů k rámům

  Lepení panelů k rámům

  Montáže lepení panelů k rámům se používají při nalepování dekorativních nosných panelů na tuhý rám ve funkci nosníků. K běžným příkladům patří fasády budov, panely obytných přívěsů, stěny výtahů nebo sign boxy.

 • Výztuha nalepená na panel

  Lepení výztuh k panelům

  Výztuhy se lepí na panely, aby poskytly dodatečnou oporu a stabilitu. Obvykle se s nimi můžeme setkat u panelů obytných přívěsů, dopravních značek nebo velkých kovových plášťů. ​

 • Obrázek smykového namáhání vyskytujícího se u rámů panelů

  Smykové namáhání u aplikace lepení panelu na rám

  U vertikálních aplikací lepení panelů na rám vytváří gravitační síla smykové namáhání, neboť na lepený spoj působí vlastní tíha panelu. Může docházet k rozlepování nebo páčení, ale odlupovací i páčivé síly lze zmírnit zajištěním velké lineární délky, na které dojde k rozložení zatížení.

 • Obrázek znázorňující stlačování a pnutí u výztuhy nalepené na panel

  Stlačování a namáhání v tahu u lepení výztuh na panely

  U aplikací lepení výztuh na panely není často hmotnost výztuhy tak velká, aby přispívala ke smykovému namáhání v důsledku vlastní tíhy. Místo toho je u těchto montáží výztuha často vystavena namáhání v tahu a stlačování, neboť na panel působí zatížení, např. zatížení tlakem větru u čelních stěn dopravních značek. Opět se mohou vyskytovat páčivé a odlupovací síly, ale díky velké lineární délce a provedení ve tvaru kanálu zakončeného kloboučkem bude docházet k rozložení těchto zatížení.


Kategorie výrobků

 • Osvědčenou alternativou ke šroubům, nýtům, svarům a dalším mechanickým upínacím prvkům jsou lepicí pásky s vysokou pevností. Páska 3M™ VHB™ nabízí okamžité přilnutí, vysokou konečnou pevnost a současné utěsnění. Viskoelasticita pásky 3M™ VHB™ umožňuje relativní pohyb jednotlivých dílů při tepelné roztažnosti/kontrakci. Hodí se nejlépe pro aplikace lepení plochých povrchů s konzistentní tloušťkou lepeného spoje.

 • Akrylová, epoxidová a polyuretanová strukturální lepidla udrží při překrytí větší pevnost ve smyku než 6,8 MPa. Hodí se nejlépe pro tenčí lepené spoje, nepravidelné tvary a povrchy s texturou, kde je potřeba vysoká zatížitelnost. Poskytuje nejvyšší zatížitelnost a odolnost vůči vlivům prostředí.

 • Akrylová, polyuretanová, nitrilová a hybridní lepidla představují technologii jednosložkových lepidel s vynikajícími těsnicími vlastnostmi. Tyto produkty umožňují vyplňování větších a nepravidelných mezer včetně drsných podkladů. Velmi pružné přípravky počítají s relativním pohybem jednotlivých dílů při tepelné roztažnosti/kontrakci.

 • Rozebíratelné spojovací prvky 3M™ Dual Lock™ pro pevná, ale přesto odpojitelná upevňovací řešení. Tyto produkty jsou ideální pro zajištění přístupu pro údržbu nebo výměnu panelů. Obvykle jsou podlepené páskou 3M™ VHB™ nebo jinou technologií lepení 3M.


Faktory ovlivňující výkonnost řešení 3M pro připevňování panelů k rámům a výztuh k panelům zajišťující stálou pevnost

V aplikacích spojování panelů na rám se běžně používají všechny níže uvedené technologie 3M. Následující seznam slouží jako relativní porovnání výkonnosti produktů.

 • + = Dobré ++ = Lepší +++ = Nejlepší

Spojte se s námi

Jsme tu pro vás.

Potřebujete pomoc při hledání správného produktu pro váš projekt? Pokud potřebujete radu ohledně produktu, technickou radu nebo radu ohledně aplikace nebo chcete spolupracovat s technickým specialistou 3M, kontaktujte nás nebo zavolejte na číslo +420 848 100 303.

Potřebujete pomoc při hledání správného produktu pro váš projekt? Pokud potřebujete radu ohledně produktu, technickou radu nebo radu ohledně aplikace nebo chcete spolupracovat s technickým specialistou 3M, kontaktujte nás nebo zavolejte na číslo +420 848 100 303.