Obrázek aplikace spojení s uchycením a zdobením

Spojení s uchycením a zdobením

Produktová řešení 3M pro spojení s uchycením a zdobením pevně a dlouho drží, a poskytují tak vkusný design

Zeptejte se odborníka společnosti 3M

Dokonalé nástroje pro stylové provedení

 • Uchycení a zdobení jsou aplikace spojení menších předmětů na větší povrch pro větší funkčnost nebo dekoraci. Tyto druhy připevnění jsou běžné v oblastech dopravy, přístrojové techniky, nábytku, stavebnictví a architektury. Často vyžadují pevnost v držení vlastní tíhy, estetičnost, odstranitelnost a rychlé nalepení bez upnutí nebo jen s lehkým upnutím. ​

 • Pracovník připevňující parkovací značku na betonovou zeď

  Montáž instalace

  Mezi příklady patří malé značky, zrcadla a bílé tabule a spojení panelů s částečným pokrytím lepidlem.

 • Dekorativní obklad připevněný na lakovaný povrch

  Připevňování obkladů

  Dekorace nebo označení připevněné na povrch. Mezi příklady patří typové štítky, olepování hran, zkosené hrany a rozety.

 • Ke smykovému zatížení dochází u překrývajících se spojů

  Smykové zatížení u spojení s uchycením a zdobením

  Velmi podobné montážím lepení panelů k rámům a lepení výztuh k panelům, instalace a obklady často podléhají smykovému pohybu vlastní tíhou působením gravitace. Protože spoj je často již navržen smykově, je to ve své podstatě vhodnější provedení pro lepení spojů. U některých aplikací instalací však bude kromě smyku docházet i k určitému páčení – a spíše v podobě nárazů než vlastní tíhy. Pomyslete například na zorníky nebo kryty nasazené na přenosnou elektroniku nebo pouzdra. Velmi časté je dynamické namáhání a pevnost lepidla nebo pásky lze otestovat provedením pádové zkoušky.

Kategorie výrobků a posouzení vhodnosti pro spojení s uchycením a zdobením

Elegance designu spočívá v detailech. Proto potřebujete lepidla na zdobení a uchycení, která pevně drží, když to potřebujete, snadno se odlepí, když je třeba, a nejsou vidět, což zajistí čistý vzhled. Pásky a lepidla 3M jsou ideální pro předměty se skrytým uchycením, např. malé značky, panely nebo zrcadla a také příčle, lemování, zkosené hrany, rozety a další obklady.

 • Osvědčenou alternativou ke šroubům, nýtům, svarům a dalším mechanickým upínacím prvkům jsou lepicí pásky s vysokou pevností. Mohou být předem nanesena na objekt a zajistit tak produkční flexibilitu. Jsou ideální pro různorodé podklady.

 • Akrylová, epoxidová a polyuretanová strukturální lepidla udrží při překrytí větší pevnost ve smyku než 6,8 MPa. Používají se na předměty s velkou vlastní tíhou a menšími spojovacími plochami (např. konzoly na těžkých dílcích, špatně sesazené díly s velkými odpružovacími silami).

 • Jednosložkové bezrozpouštědlové kyanoakrylátové (CA) lepidlo, které dosahuje manipulační pevnosti v řádu 5–30 sekund. Nejlepší jsou pro malé a velmi těsné lepené spoje (<10 cm2). Obvykle se používá na pryž a plasty.

 • Jednosložkové, za tepla nanášené termosety s okamžitou přilnavostí a pevností spoje. Konečná pevnost po vytvrzení je více než 6,8 MPa. Ideální na dřevo a plast.

 • Papírový, fóliový nebo tkaninový nosič s tlakocitlivým lepidlem na obou stranách. Lze nanášet na povrch ve vrstvách ručně nebo automaticky. Lze předem nanést na lepený objekt. Poskytuje velmi tenké, estetické lepené spoje. Speciální verze na LSE plasty.

 • Tlakocitlivé lepidlo. Lze nanášet na povrch ve vrstvách ručně nebo automaticky. Lze předem nanést na lepený objekt. Poskytuje velmi tenké, estetické lepené spoje. Speciální verze na LSE plasty.

 • Rozebíratelné spojovací prvky 3M™ (háčky a smyčky) a 3M™ Dual Lock™ pro pevná, ale přesto rozebíratelná upevňovací řešení. Tyto produkty jsou ideální pro rychlou aplikaci spojování s uchycením a zdobením

 • 100% pevné termoplastické pryskyřice dosahující pevnosti slepení v řádu sekund. Ideální na dřevo a plast.


Faktory ovlivňující výkonnost při spojení s uchycením a zdobením

Při spojování s uchycením a zdobením se běžně používají všechny níže uvedené technologie 3M. Následující seznam slouží jako relativní porovnání výkonnosti produktů.

 • + = Dobré ++ = Lepší +++ = Nejlepší

Spojte se s námi

Jsme tu pro vás.

Potřebujete pomoc při hledání správného produktu pro váš projekt? Pokud potřebujete radu ohledně produktu, technickou radu nebo radu ohledně aplikace nebo chcete spolupracovat s technickým specialistou 3M, kontaktujte nás nebo zavolejte na číslo +420 848 100 303.

Potřebujete pomoc při hledání správného produktu pro váš projekt? Pokud potřebujete radu ohledně produktu, technickou radu nebo radu ohledně aplikace nebo chcete spolupracovat s technickým specialistou 3M, kontaktujte nás nebo zavolejte na číslo +420 848 100 303.