1. 3M Česko
 2. 3M Automotive
 3. Doprava
 4. Nákladní automobily
3M Automotive

Vlastní osvědčená řešení

pro výrobu v odvětví nákladních vozidel

Ptejte se odborníka

Nákladní vozidla

Autonomní, lehčí a pohodlnější nákladní automobily a dodávkové vozy. Zjistěte, jak spojit obtížně lepitelné plasty, snížit hluk v interiéru a vyvarovat se nečistot během lakování.

Každou vteřinu se na světě vyrobí několik stovek nákladních automobilů, ve kterých byla použita technologie 3M. Pomáháme snižovat hmotnost vozidla, naše akrylové pěnové pásky okamžitě zajistí utěsnění dveří a dokonalý vzhled laku je zajištěn díky širokému sortimentu brusiva. Víme, jak důležitá je výkonnost a spolehlivost – proto máme tým techniků, kteří jsou připraveni vám pomoct v každé fázi projektování a výroby. Váš individuální poradce vám dodá potřebné dokumenty a pomůže vám vytvořit efektivní systém doručování.

Ostatní doprava

 • Zjistěte, jak snížit výrobní náklady, optimalizovat výrobní dobu a zlepšit kvalitu lakovacího boxu.

 • Projektování, výroba, opravy a údržba – chcete snížit náklady na broušení, snížit hladinu hluku a ochránit povrch?

 • Hliníková loď nebo katamarán z uhlíkových vláken? Víme, jak pracovat s pryskyřicemi a umíme dosáhnout dokonale hladkých povrchů.

 • Objevte největší portfolio výrobků 3M pro výrobce a dodavatele leteckého průmyslu.


Obraťte se na odborníka společnosti 3M specializovaného na nákladní vozy!

Jsme tu, abychom vám pomohli

Potřebujete pomoc při hledání správného řešení pro váš projekt? Potřebujete-li radu ohledně nějakého výrobku či aplikace nebo technickou radu či konzultaci, obraťte se na odborníka společnosti 3M.+420 848 100 303

Potřebujete pomoc při hledání správného řešení pro váš projekt? Potřebujete-li radu ohledně nějakého výrobku či aplikace nebo technickou radu či konzultaci, obraťte se na odborníka společnosti 3M.
Tel.: +420 848 100 303


Příprava povrchu

Povrch zpracovávaného materiálu se obrobí. Cílem je obvykle připravit jej na další proces, jako je lakování, spojování apod. Tento proces může zahrnovat chemickou nebo mechanickou (abrazivní) úpravu, eloxaci, koronovou úpravu apod.


Lakování a nátěr

Materiály jsou opatřeny ochrannou vrstvou, aby poskytovaly ochranu proti korozi nebo jiným faktorům (oděr, UV záření atd.) nebo aby dosahovaly požadovaného vzhledu povrchu.

 • Lakování dílů vozidel

  Při používání dvou barev při lakování karosérií nákladních vozů, vnějších prvků (nárazníků, spoilerů atd.) nebo interiérových panelů nebo při potřebě oddělení ploch, které se nemají lakovat, je nezbytnou nutností maskovací páska.


  Výrobky:

  Maskovací pásky (301E, 401E, 501E)
  Vinylové pásky (471, 471 , 4737)


  Proč 3M?

  Papírové maskovací pásky 3M se snadno aplikují z kotouče, dobře přilnou k povrchu, vytvářejí rovnou linku a dobře těsní. Při odstranění se netrhají, netřepí, ani po sobě nezanechávají stopy lepidla. Papírové maskovací pásky 3M jsou vhodné na vypalování laku při teplotách až do 160 stupňů Celsia (páska 501E). Vinylová páska 471 (471+) je ideální na maskování složitých tvarů. Chcete-li dosáhnout jasné a přesné oddělovací linky při vypalování laku při vysokých teplotách až do 150 stupňů Celsia, doporučujeme použít vinylovou pásku 4737. Díky našim konvertorům můžeme poskytnout pásku vyřezanou do určitého tvaru.

 • Broušení: 61-5002-8408-8
  Elektrické nářadí, brusiva a příslušenství 3M: 61-5002-8217-5
  Scotch-Brite 7447/7448 PRO: 61-5002-8360-3


  Výrobky:

  Brusné kotouče pro orbitální brusky
  Disky Scotch-Brite™
  Listy, role
  Ruční archy

 • Každý výrobce finálních výrobků a každý dodavatel na jednotlivých stupních dodavatelského řetězce má nějaký areál, kde se provádějí místní opravy nátěru. Accuspray™ je ideální pro přesné místní opravy nátěru a nabízí snadné čištění a údržbu. Jedna stříkací pistole na mnoho nátěrů nákladních vozů.


  Výrobky:

  Systém 3M™ Accuspray™ s vyměnitelnými hlavami 1.4, 1.8 a 2.0, používající nádobky PPS™
  Disky Scotch-Brite™
  Listy, role
  Ruční archy


  Proč 3M?

  Systém Accuspray™ 3M™ s vyměnitelnými hlavami 1.4, 1.8 a 2.0, používající nádobky PPS™. Jedna pistole je kompatibilní se všemi velikostmi hlav. Jednoduše vyměňte hlavu a použijte ji na další práci. Zdokumentované úspory nákladů: Systém Accuspray™ snižuje množství rozpouštědel, základních nátěrů a laků a také čas potřebný na čištění a údržbu. Technická a instruktážní videa jsou k dispozici na adrese 3Mspraysolutions.com/Accuspray-system. Stříkací pistole a hlavy Accuspray™ se vyrábějí v USA! Univerzální použití: Systém lze použít na jakoukoliv aplikaci nátěru (nemusíte na nic čekat, můžete hned lakovat!). Velmi silnou vrstvu lze nanést pomocí tlakového modelu Accuspray™ HG s tvrdou tlakovou nádobkou s měkkými vložkami PPS™ ve velikostech mini, standard a 850 ml.

 • Chraňte stěny a podlahy lakovacího boxu a zároveň snižte množství vzdušných nečistot, které by mohly poškodit vrstvu laku. Produkty aplikujte na stěny a podlahy pomocí dávkovače, snížíte tím dobu údržby lakovacího boxu.


  Výrobky:

  PN36852 – Bílý ochranný materiál Dirt Trap – šířka 71,5 cm


  Proč 3M?

  Ochranný materiál na ochranu kabiny a povrchu omezuje množství nečistot, prachu a rozstřikování a současně zrychluje a zjednodušuje údržbu kabiny a díky dodanému aplikačnímu nástroji snižuje náklady na servisní práce. Zdokumentované úspory nákladů lze potvrdit pomocí nástroje na analýzu nákladů. Tento ochranný materiál lze použít jako dočasnou ochranu povrchu uvnitř i vně kabiny. Materiál je k dostání v různých šířkách. Ochranný materiál je k dostání i v šedé barvě pro použití na podlahu.

 • Ochranný materiál je ideální na ochranu povrchů a udržení jejich čistoty. Používá se hlavně na podlahy namísto papíru nebo lepenky, jež vyžadují použití maskovací pásky (k uchycení k podlaze nebo podkladu) a mohou představovat nebezpečí zakopnutí.


  Výrobky:

  PN 36851 – Bílý materiál na zachycování nečistot Dirt Trap, 35,5 cm
  PN 36852 – Bílý materiál na zachycování nečistot Dirt Trap, 71,5 cm


  Proč 3M?

  Ochranný materiál 3M™ Dirt Trap™ na ochranu kabiny a povrchu omezuje množství nečistot, prachu a rozstřikování a současně urychluje a usnadňuje výměnu za pomoci samolepicího systému a díky dodanému aplikačnímu nástroji snižuje náklady na servisní práce. Zdokumentované úspory nákladů lze potvrdit pomocí nástroje na analýzu nákladů. Tento ochranný materiál lze použít jako dočasnou ochranu povrchu uvnitř i vně kabiny, například k ochraně pohybových tras, plošin vozidla a prvků dočasně vystavených znečištění. Materiál je k dostání v různých šířkách. Ochranný materiál je k dostání i v šedé barvě pro použití na podlahu.

 • Příprava podkladu před lakováním často vyžaduje použití plniva. Tento dvousložkový produkt se smíchá, nanese a vybrousí. Jakékoliv plnivo by se mělo smíchat v poměru 50:1 (takových poměrů je však obtížné dosáhnout). Při použití nesprávného poměru je obtížné provést vybroušení.


  Výrobky:

  Řada PN3685 DF


  Proč 3M?

  Dynamický systém míchání 3M™ DMS je patentovaná technologie společnosti 3M™, která je určena ke snížení množství odpadu, snížení rizika výskytu pórů při nanášení na opravovanou plochu a zvýšení rychlosti a produktivity práce. Díky míchací trysce a technologii aplikátoru, který se skládá z kazety s plnivem a tvrdidlem, se plnivo míchá v přesném poměru bez přístupu vzduchu. Měl by být přesně dodržen mísicí poměr 50:1: Dbejte na to, aby produkt dobře vytvrdnul, což usnadní jeho broušení a sníží množství malých oprav laku způsobených nesprávným poměrem mísení. Vyšší účinnost: Stačí stisknout spoušť a je to – žádná příprava, žádné ruční míchání, žádné čištění. Méně vad: Je vyloučen proces ručního míchání. Plniva 3M™ DMS se dodávají ve třech typech, přizpůsobených potřebám různých aplikací, ve 276ml kazetách. Míchání, nanášení a broušení je snazší.

 • Lak se nanáší na karosérii nákladního vozu (zevnitř i vně) a vytváří ochranný nátěr proti korozi.
  Kvalita laku ED hraje v celém procesu lakování klíčovou roli. Ve všech následných vrstvách budou patrné vady v nátěru ED. Měly by tedy být odstraněny veškeré příčiny vad.


  Výrobky:

  Řada PN3685 DF
  Micro-Klean™ RT


  Proč 3M?

  Zvýšená jímavost nečistot vedoucí k menšímu počtu výměn filtru.
  Kompatibilní se širokou škálou aplikací a provozních podmínek.
  Drážkovaná kazeta s rozšířenou plochou povrchu podporuje kompletnější využití hloubkové matrice a také delší životnost filtru.
  Méně časté výměny filtru, menší množství odpadu.
  Vyšší účinnost, méně oprav z důvodu nečistot, minimalizace prostojů.

 • Voda použitá na poslední oplach se použije ve fázi lakování. UF slouží k udržení příslušného obsahu tuhých látek a díky recirkulaci poskytuje vodu nejvyšší kvality. Filtrační systémy vyžadují ochranu proti částicím, které ucpávají UF-membrány. Filtry 3M slouží k prodloužení životnosti nákladných UF-membrán.


  Výrobky:

  Řada vysokoobrátkových výrobků
  Řada DF
  Micro-Klean™ RT


  Proč 3M?

  Zvýšená jímavost nečistot vedoucí k menšímu počtu výměn filtru.
  Kompatibilní se širokou škálou aplikací a provozních podmínek.
  Drážkovaná kazeta s rozšířenou plochou povrchu podporuje kompletnější využití hloubkové matrice a také delší životnost filtru.
  Méně časté výměny filtru, menší množství odpadu.
  Vyšší účinnost, méně oprav z důvodu nečistot, minimalizace prostojů.

 • Kryt chladiče je umístěn na předních a zadních náraznících a dalších dílech upevněných na vnější část karosérie nákladního vozu. Masky chladiče obvykle lakuje dodavatel na určitém stupni dodavatelského řetězce, a to během procesu lakování na montážní lince, který je podobný tomu, jaký používají výrobci nákladních vozů.


  Výrobky:

  Micro-Klean™ RB
  Betapure™ AU


  Proč 3M?

  Zvýšená jímavost nečistot vedoucí k menšímu počtu výměn filtru.
  Kompatibilní se širokou škálou aplikací a provozních podmínek.
  Drážkovaná kazeta s rozšířenou plochou povrchu podporuje kompletnější využití hloubkové matrice a také delší životnost filtru.
  Méně časté výměny filtru, menší množství odpadu.
  Vyšší účinnost, méně oprav z důvodu nečistot, minimalizace prostojů.

 • Neorganické povrchy: kovové povrchy, které jsou eloxované, ale nejsou nalakované ani opatřené základním nátěrem.
  Organické povrchy: je nanesen lak nebo základní nátěr, ale nikoliv konečný nátěr.


  Výrobky:

  Micro-Klean™ RB
  Betapure™ AU


  Proč 3M?

  Filtry snižující počet částic, které způsobují jamky a jiné vměstky. Filtry jsou přizpůsobeny pro konkrétní barviva.
  Zlepšené zachycování nečistot, vyšší filtrační kapacita, kompatibilita se širokým spektrem chemikálií.
  Větší povrch, delší životnost filtru, méně časté výměny filtru, menší množství odpadu.

  Vyšší účinnost, méně oprav z důvodu nečistot, minimalizace prostojů.Montáž a spojování

Po provedení jednoho z předchozích postupů jsou podklady/prvky spojeny. Spoj může být mechanický (nýty, šrouby), ale také svařovaný, lepený, tmelený, tepelně zpracovaný atd.

 • Snížení hluku způsobovaného vozidlem (BSR)

  Snižování hluku způsobovaného vozidlem za účelem zajištění komfortu cestujících je v současné době pro výrobce jednou z hlavních priorit. Nežádoucí hluk lze utlumit a zvukové vlny potlačit. Jedním z nejlepších způsobů řešení tohoto problému jsou lepidla a pásky, buď nepřímo či přímo.


  Výrobky:

  Tlumicí fólie 2552, pásky 9569PC
  Pásky UHMW-PE 5425, 5430
  Flexibilní černé pásky 8581, 9343
  Fólie a pásky s lepidlem 300MP, 300LSE
  Oboustranné pásky s nízkým obsahem sloučenin organických těkavých látek 98010, 99015


  Proč 3M?

  Pásky pro tlumení vibrací na kovové povrchy (např. 2552) nebo pásky na potlačení vrzání (např. 9469PC) používají speciální akrylátové lepidlo, vyznačující se vysokou účinností tlumení vibrací. Černá sametová páska (8581) nebo elastická netkaná páska (9343) zajišťují účinné tlumení hluku v důsledku využití pohyblivých plastových prvků (nebo jiných předmětů) uvnitř kabiny. Jednostranné pásky UHMW-PE (např. 5425 nebo 5430) poskytují vynikající ochranu povrchu a eliminaci vrzání v místech, kde se o sebe třou dva různé prvky.

 • Dveřní, podlahové a boční panely se často skládají z mnoha dílů, jejichž sestavení vyžaduje lepení. Tyto procesy zahrnují jak laminování vrstev, tak i lepení doplňků a montáž komponent s nezbytnými díly.


  Výrobky:

  Fóliové pásky a tenké oboustranné lepicí pásky 300LSE, 300MP
  Tenké pásky s nízkým obsahem sloučenin organických těkavých látek (98010, 99015)
  Lepidla na vodní bázi (FT1000, SW2000, SW30)
  Tavná lepidla (3748, 3731, 6111HT)
  Polyuretanová lepidla (TS-230, TE-031)
  Lepidla nanášená stříkáním (lepidlo na pěny 74, vysokopevnostní lepidlo 90)


  Proč 3M?

  Tenké oboustranné lepicí pásky a lepicí fóliové pásky 3M jsou řešením pro lepení pěnových, netkaných či jiných měkkých vrstev ve struktuře panelu. Lepicí pásky 300LSE jsou určeny k účinnému lepení problémových povrchů (např. plastů LSE nebo různých druhů pěn). Pásky s nízkým obsahem sloučenin organických těkavých látek splňují požadavky přísných předpisů týkajících se emisivity materiálů. Lepidla na vodní bázi na větší plochy se snadno nanášejí stříkáním, jsou účinná a cenově přístupná. Aerosolová lepidla na bázi rozpouštědel mají rychlé působení a jsou velmi užitečná pro pomocné práce a opravy. Menší prvky a doplňky lze lepit pomocí tavných nebo polyuretanových lepidel. Řada tavných lepidel zahrnuje speciální řešení pro lepení plastů LSE (3748, 3731) nebo lepidlo s velmi dlouhým časem mezi nanesením lepidla a slepením (6111HT).

 • Potah stropu kabiny má mnoho funkcí: zakrývá dráty, tlumí zvuky a dodává interiéru požadovaný vzhled. Obvykle se jedná o vícevrstvou strukturu, kde jsou tkanina a pěna nalaminovány zvenku na nosnou desku (lehký kompozit), zatímco kabelové svazky, háčky a výztuhy jsou upevněny k její vnitřní straně.


  Výrobky:

  Tavná lepidla (3731, 3748, 6111HT)
  Polyuretanová lepidla (TS230, TE031)
  Akrylátová lepidla 2K (StAR, DP8010B)
  Rozebíratelný spojovací systém Dual Lock™


  Proč 3M?

  Povrch panelu potahu stropu kabiny je obvykle obtížně lepitelný podklad (nerovnosti, použití materiálů LSE). Lepidla 3M (tavná a polyuretanová) mohou splňovat vysoké požadavky na účinnou přilnavost k takovým materiálům, například na montážní háčky, příchytky a výztuže. Speciální pásku 3M 8777 lze použít při lepení kabelových svazků k obzvláště problematickým materiálům. Rozebíratelný spojovací systém Dual Lock™ jsou široce přijímaným, praktickým a efektivním způsobem připevnění potahu stropu kabiny ke střeše.

 • Sedačka nákladního vozu se skládá z čalounění, mnoha vrstev pěny, snímačů a rohoží, které je třeba slepit. Rám přední sedačky je složitá pohyblivá konstrukce s příslušenstvím, která může být také slepená. Lakované rámové konstrukce mohou vyžadovat ochranu.


  Výrobky:

  Lepidla na vodní bázi (FT1000NF, SW2000, SW30), lepidlo 74
  Oboustranné pásky, fóliové pásky (300LSE, 300MP, s nízkým obsahem sloučenin organických těkavých látek), 9088-200
  Jednostranné pásky UHMW-PE (5425, 5430)


  Proč 3M?

  Na lepení pěnových dílů lze použít aerosolová lepidla nebo lepidla na vodní bázi. Aerosolové lepidlo 74 je rychle působící a velmi užitečné pro pomocné práce a opravy. Jednoduchou, praktickou a rychlou metodou je použití tenkých lepicích pásek a páskových fólií, zejména při lepení rohoží a snímačů v sedačce. Lepicí pásky 300LSE jsou určeny k účinnému lepení problémových povrchů (např. plastů LSE nebo různých druhů pěn). Pásky s nízkým obsahem sloučenin organických těkavých látek splňují požadavky přísných předpisů týkajících se emisivity materiálů. Páska 9088-200 může sloužit jako dočasné přichycení při šití potahu. Jednostranné pásky UHMW-PE umístěné v kritických částech rámu chrání lak před opotřebením v důsledku interakce s pohyblivými díly.

 • Některé měkké prvky interiéru vozidla (např. opěrky hlavy) se vyrábějí vložením pěny do ušitého potahu. Švy musí být těsné, aby nedošlo k vytékání stlačené pěny.


  Výrobky: Chirurgická páska Micropore (Polopor)  Proč 3M?

  Na lepení pěnových dílů lze použít aerosolová lepidla nebo lepidla na vodní bázi. Aerosolové lepidlo 74 je rychle působící lepidlo velmi užitečné pro pomocné práce. Pásku 8777 lze použít tam, kde je velmi obtížné slepit utěsněný materiál a kde nejsou žádné požadavky na prodyšnost.

 • Palubní deska, středová konzola, loketní opěrky apod. mohou být velmi složité struktury složené z mnoha prvků. Jedním z nejúčinnějších způsobů montáže součástí je lepení pomocí oboustranných pásek a lepidel.


  Výrobky:

  Strukturální lepidla (DP490, DP8005/8010B)
  Tavná lepidla (3731, 3748, 6111HT), PUR TS-230, TE-031
  Tenké lepicí pásky a fóliové pásky (300LSE, 200MP)


  Proč 3M?

  Pro materiály s nízkým povrchovým napětím vyvinula společnost 3M vhodná strukturální lepidla DP8005/DP8010B. Lepíte-li materiály s vysokým povrchovým napětím/lakované povrchy a potřebujete krátkou dobu lepení, použijte lepidlo DP8805. U méně kritických aplikací (výztuže, rozpěrky, háčky) budou nejvhodnější velmi rychle působící tavná lepidla. Malé dekorační prvky, ploché dokončovací prvky a pěnové izolace je z důvodu praktičnosti a rychlosti použití nejlépe slepit pomocí tenkých oboustranných pásek / lepicích fólií.

 • Ve stadiu montáže nového modelu nákladního automobilu se mohou vyskytnout určité vady. Mohou se vyskytnout mezery, vůle, nedostatek tuhosti atd., které mohou ovlivnit estetiku a funkčnost jednotlivých součástí. Jediným způsobem opravy je pak často lepení.


  Výrobky:

  Strukturální lepidla (DP8005/8010B)
  Tavná lepidla (3731, 3748, 6111HT)
  Hliníkové pásky 363, 425


  Proč 3M?

  Pro součásti vyrobené z materiálů s nízkým povrchovým napětím vyvinula společnost 3M vhodná strukturální lepidla DP8005/DP8010B. Lepíte-li materiály s vysokým povrchovým napětím/lakované povrchy a potřebujete krátkou dobu lepení, použijte lepidlo DP8805. Pro mnohé aplikace budou nejvhodnější velmi rychle působící tavná lepidla, která nabízejí možnost nalití a vyplnění prostoru. Při vystavení plastových dílů vysokým teplotám, které je mohou deformovat, by měly být použity hliníkové pásky, které odrážejí teplo.

 • Některé součásti v konstrukci vozidla vyžadují lepení. Lepení se používá například při výrobě karosérie nákladního automobilu, ale může být užitečné i u mnoha menších dílů.


  Výrobky:

  Lepidlo 1K 2214
  Lepidlo 2214
  Strukturální lepidla (DP490, 7240B/A DP8005/8010B)
  Tenké lepicí pásky a fóliové pásky (300LSE, 200MP, 100MP)


  Proč 3M?

  Při lepení malých kovových dílů, kdy je vyžadováno tuhé a velmi pevné použití odolné vůči vysokým teplotám, je ideálním řešením lepidlo 2214. Odolného a spolehlivého spojení kovových prvků (plechy, podpěry včetně nátěru KTL) se dosáhne pomocí lepidla DP490, které současně nabízí snadné použití. U materiálů s nízkým povrchovým napětím by měla být použita speciální strukturální lepidla DP8005/DP8010B. A lepíte-li materiály s vysokým povrchovým napětím / lakované povrchy a potřebujete krátký otevřený čas, použijte lepidlo DP8805 nebo DP8405. Speciální lepicí pásky/fólie 100MP umožňují instalovat fólii s tištěnými obvody a pájenými LED diodami na hliníkové chladiče v žárovkách nákladních automobilů.

 • Svařování spojů (kovových dílů nebo součástí) ohřevem povrchů na teplotu tání a jejich spojením stlačením apod.


  Výrobky:

  Svářečská kukla 9100XXi
  Filtrační jednotka Adflo, filtrační polomasky Aura a 9925
  Ochrana sluchu (např. 1100, EARSoft)


  Proč 3M?

  Kazeta 3M 9100XXi umožňuje lepší rozpoznávání barev, což umožňuje svářečům pracovat přesněji a rychleji. To znamená vyšší efektivitu svářeče a omezení počtu úprav a množství odpadu. Systém Adflo se svářečskou kuklou Speedglas poskytuje účinnou a pohodlnou ochranu dýchacích orgánů pro svářeče. Systém snižuje počet kusů OOP na jednoho pracovníka z 5 na 1, což usnadňuje zaměstnavatelům správu zařízení. Sortiment výrobků na ochranu sluchu 3M zahrnuje různé chrániče sluchu snižující hluk.


Konečná povrchová úprava

V dalším kroku je téměř hotový výrobek utěsněn, označen, přizpůsoben, vyleštěn a pokud se vyskytly nějaké výrobní vady, tak i opraven.

 • Označování/značení vozidel

  Většina dílů a součástí nákladních automobilů vyžaduje trvalé a jasné značení, které umožňuje úplnou identifikaci prvků. Nejefektivnějším a nejúčinnějším způsobem je použití štítku s příslušným tiskem.


  Výrobky:

  TT3, trvanlivý tisk/štítky odolné vůči acetonu
  Prémiové štítky s lepidlem 350E/46 (7871EC, 7872EC)
  Vysoce účinné štítky s lepidlem SE100 (92200)
  Štítky odolné vůči falšování


  Proč 3M?

  Lepidlo 350E použité v prémiových štítcích zajišťuje vysokou a trvalou přilnavost k většině plastů. Tam, kde to není dostačující, použijte štítky s lepidlem SE100 (92200). Tiskové štítky TT3 jsou určeny na místa vystavená benzínu a naftě. Existuje-li riziko vystavení působení agresivnějších chemikálií (např. brzdové kapaliny), společnost 3M doporučuje použít vrstvu trvanlivého tisku. Potřebujete-li chránit součást před neoprávněnou demontáží, použijte štítky odolné vůči falšování, u kterých se pozná, zda byl učiněn pokus o jejich odstranění.

 • Broušení: 61-5002-8408-8
  Brusné kotouče pro orbitální brusky
  Elektrické nářadí, brusiva a příslušenství 3M: 61-5002-8217-5
  Talířové válce s fólií 3M Trizact Finesse-it 61-5002-8411-4
  Lešticí archy 3M Finesse-it: 61-5002-8340-5


  Výrobky:

  Brusné kotouče pro orbitální brusky
  Disky Scotch-Brite™
  Archy, kotouče
  Ruční archy


  Proč 3M?

  Široká škála technologií a řešení
  Inovativní řešení, která snižují nebo eliminují potřebu malých oprav laku
  Vysoce kvalitní výrobky
  Menší spotřeba brusiva a snížené výrobní náklady

 • Talířové válce s fólií 3M Trizact Finesse-it 61-5002-8411-4
  Dokonalý systém: 61-5002-8286-0
  Lešticí archy 3M Finesse-it: 61-5002-8340-5
  Systém na opravu laku: 61-5002-8350-4
  Lešticí produkty 3M Finesse-it: 61-5002-8394-2


  Výrobky:

  Trizact™
  Finesse-it™
  Perfect-It™
  Brusný kotouč pro orbitální brusky Elite Mini
  Lešticí produkty 3M Finesse-it™


  Proč 3M?

  Široká škála technologií a řešení
  Inovativní řešení, která snižují nebo eliminují potřebu malých oprav laku
  Vysoce kvalitní výrobky
  Menší spotřeba brusiva a snížené výrobní náklady

 • Na konečnou povrchovou úpravu laku nebo kompozitního materiálu doporučujeme použít systém Perfect-It™ III Colour Code nebo Perfect-It™ na povlaky z pryskyřice, které zajistí dosažení dokonalého lesku. Používají se s brusnými kotouči Trizact™ (P1500, 3000, 6000), kotouče Perfect-It™ a Trizact™ nabízejí nejrychlejší způsob konečné úpravy povrchu.


  Výrobky:


  Řada výrobků na povlaky z pryskyřice 3M Perfect-It™


 • Hlavní osobní ochranné prostředky používané v dopravním průmyslu.


  Výrobky:

  Ochrana zraku (např. SF401AF, S1101SGAF-KT)
  Ochrana sluchu (např. 1100, EarSoft, Optime)
  Ochrana dýchacích cest (např. polomaska 7500 s filtry)
  Ochrana proti pádu (např. postroj Delta Comfort, samonavíjecí záchranné lano, kotevní body, horizontální záchranný systém Uni 8)


  Proč 3M?

  3M™ DMS Dynamic
  Sortiment výrobků na ochranu sluchu 3M zahrnuje ušní zátky s různou kapacitou snížení hlučnosti. Ochranné brýle 3M nabízejí nejlepší ochranu proti zamlžování.


Skladování a přeprava

Posledním krokem je zajištění povrchu, zabalení a příprava na přepravu nebo uskladnění ve skladu. Každý výrobce chce zajistit, aby se jeho výrobek dostal k zákazníkovi v nezměněném stavu.