Cévní přístup

Jak zastavit infekce krevního řečiště dřív, než k nim dojde

 • Snížení rizika infekce na všech přístupových místech

  Každý žilní vstup představuje možnost infekce, dislokace, poškození kůže a jiných komplikací. Tyto komplikace mohou být pro pacienta zdrojem nepohody a bolesti, mohou zapříčinit prodloužení pobytu v nemocnici, další léčbu a chirurgickou intervenci, a dokonce i vyšší mortalitu pacientů.

  3M Science umožňuje unikátní inovace, které vám dají vše potřebné k fixaci a ochraně každého I.V. katétru od zavedení až po jeho vyjmutí.

  Naše široké portfolio usnadňuje výběr a použití správných produktů: od transparentních bariérových filmů a fixačních prostředků po antimikrobiální krytí a dezinfekční uzávěry.

  Pomůžeme vám zajistit citlivou péči s pomocí prokazatelně účinných řešení ochrany pacientů a bezpečnosti zdravotníků, pomůžeme vám zamezit rizikům nákladných komplikací a zvýšit spokojenost pacientů.

 • Infekce krevního řečiště zastavte dřív, než k nim dojde
  Infekci krevního řečiště zastavte dřív, než k ní dojde

  Jako váš partner v oblasti ochrany pacientů chceme udělat vše, co je v našich silách, abychom vám pomohli dosáhnout cílového počtu nula infekcí krevního řečiště. Seznamte se s bezplatnými zdroji vzdělávání a prokazatelně účinnými produkty, které vám pomohou zamezit infekcím krevního řečiště již v zárodku.

 • Studie s reálnými daty
  Studie provedená na datech z reálné praxe podporuje použití krytí obsahujících CHG

  Tato rozsáhlá studie s daty z reálné klinické praxe podporuje aktuální doporučení používat systematicky krytí obsahující CHG pro všechny katétry u pacientů na JIP.


Podívejte se, jak bylo dosaženo trvalého snižování infekcí krevního řečiště spojených s katétrem

Dr. Philippe Eggimann vysvětluje, jak se podařilo dosáhnout trvalého snížení výskytu CABSI díky krycím materiálům s chlorhexidinem.


Zdroje vaskulárních infekcí krevního řečiště

K infekci krevního řečiště může dojít v okamžiku zavedení a po celou dobu zavedení cévního vstupu. K většině infekcí dochází po zavedení.2 Mikrobi mohou do krevního řečiště proniknout extraluminálními nebo intraluminálními přístupovými místy. Udržujte si přehled o osvědčených postupech prevence infekcí krevního řečiště.

 • Diagram zdrojů vaskulárních infekcí krevního řečiště
  Po kliknutí na zelené aktivní body se dozvíte více

Intraluminální kontaminace

K ní dochází, když bakterie z povrchu pokožky migrují skrz zavedený katetr, typicky kontaminací lumina přes vstup katétru.

Extraluminální kontaminace

K ní dochází, když bakterie z povrchu pokožky migrují po vnější straně katétru a proniknou místem vstupu.

Tři kroky ke snížení rizika infekce krevního řečiště

 • Jako váš osvědčený partner v oblasti ochrany pacientů máme s vámi společný cíl – udržovat počet infekcí krevního řečiště na nule. Uděláme vše, co je v našich silách, abychom vám pomohli tohoto cíle dosáhnout.

  Věříme, že k dosažení tohoto cíle existují tři kroky: lidé, standardy a technologie. Toto úsilí vyžaduje náročné standardy péče, odhodlání zdravotnického týmu metodicky tyto standardy dodržovat a technologii, která přidá další úroveň antimikrobiální ochrany.

 • Diagram třech klíčů k prevenci infekcí

Edukace a zájem o problematiku

Prevence infekcí krevního řečiště vyžaduje edukaci a dlouhodobý zájem o problematiku cévních vstupů. Informujte se o prostředcích 3M, které zdravotníkům pomáhají s dodržováním správných protokolů u každého pacienta a v každé situaci.

 • Trvalé snižování výskytu CABSI
  Trvalé snižování výskytu CABSI

  30minutová prezentace, kde Dr. Philippe Eggimann předává své zkušenosti a důkazy ohledně snižování výskytu infekcí krevního řečiště (CABSI) s pomocí balíčku preventivních postupů v péči o katétry včetně použití krytí obsahujících CHG.

 • BSI: Řešení klinických problémů s extraluminální kontaminací
  BSI: Řešení klinických problémů s extraluminální kontaminací

  Tento modul se zabývá klinickými problémy s péčí o katétry s ohledem na extraluminální kontaminaci.

 • BSI: Řešení klinických problémů s intraluminální kontaminací
  BSI: Řešení klinických problémů s intraluminální kontaminací

  Tento modul se zabývá klinickými problémy s péčí o katétry s ohledem na intraluminální kontaminaci.


 • Ochrana místa vstupu, fixace a integrita kůže: Cévní přístup a otázky péče o kůži
  Ochrana místa vstupu, fixace a integrita kůže: Cévní vstupy a otázky péče o kůži

  Ochrana místa vstupu, fixace a integrita kůže jsou hlavními tématy, a to včetně otázek péče o kůži v souvislosti s cévním vstupem.

 • Typy katétrů a anatomické umístění
  Typy katétrů a anatomické umístění

  Tento 20–30minutový modul vám poskytne informace o různých typech prostředků pro cévní vstupy (VAD) a jejich správného použití.

 • Komplikace související s periferními a centrálními přístupy
  Komplikace související s periferními a centrálními vstupy

  Tento modul podává přehled některých častých komplikací souvisejících s katétry a rozebírá metody nezbytné k prevenci, rozpoznávání a řešení jejich výskytu.


Aktuální standardy osvědčených postupů

Řada uznávaných organizací poskytuje důkazy podložené standardy a pokyny pro doporučené postupy prevence infekcí krevního řečiště.

 • Na důkazech založené národní pokyny pro prevenci infekcí souvisejících se zdravotní péčí
  Epic3: Na důkazech založené národní pokyny pro prevenci infekcí souvisejících se zdravotní péčí

  Zvažte použití houbičky nebo gelového krytí nasycených 2% chlorhexidinem u dospělých pacientů s centrálním venózním katétrem jako strategii snížení výskytu s katétrem souvisejících infekcí krevního řečiště.1

 • Akreditace NICE, pokyny pro lékařské technologie (2015)
  Akreditace NICE, pokyny pro lékařské technologie (2019)

  3M™ Tegaderm™ CHG I.V. fixační krytí je třeba uvážit u kriticky nemocných dospělých pacientů, kteří potřebují centrální venózní nebo arteriální katétr na jednotkách intenzivní péče nebo podobné zvýšené péče.2


Účinná a osvědčená technologie

Produkty 3M, jejichž účinnost je podložená důkazy, vám pomohou zajistit citlivou péči, chránit pacienty a bezpečnost zdravotníků, zamezit rizikům nákladných komplikací a zvýšit spokojenost pacientů.Literatura

  1. Loveday H.P et al epic3: revised recommendation for intravenous catheter and catheter site care. Journal of Hospital Infection (Guideline addendum) 92 (2016) 346-348, 2016
  2. Medical technologies guidance [MTG25] Published date: September 2019. The 3M Tegaderm CHG IV securement dressing for central venous and arterial catheter insertion sites www.nice.org.uk/guidance/mtg25
  3. Timsit JF, Mimoz O, Mourvillier B, Souweine B, Garrouste-Orgeas M et al. Randomised controlled trial of chlorhexidine dressing and highly adhesive dressing for preventing CRBSIs in critically ill adults, Am J Resp Crit Care Med. 2012: 186(12): 1272-1278.
  4. Trautmann M, Saatkamp J, Cost-effectiveness analysis of an antimicrobial transparent dressing for catheter insertion sites on intensive care units; Hyg Med 2016:41(5):D65-70
  5. Karpanen TJ, Casey AL, Das I, Whitehouse T, Nightingale P, Elliott TSJ. Transparent film intravenous line dressing incorporating a chlorhexidine gluconate gel pad: A clinical staff evaluation. J Assoc Vasc Access. 2016:September:21(3):133–138.
  6. Kohan CA, Boyce JM. A different experience with two different chlorhexidine gluconate dressings for use on central venous devices. Poster presented at Association for Professionals in Infection Control and Epidemiology (APIC) and published in Am J Infect Control. 2013;41(6):S142–S143.
  7. Eggimann P, Pagani JL, Dupuis-Lozeron E, et al. Sustained reduction of catheter associated bloodstream infections with enhancement of catheter bundle by chlorhexidine dressings over 11 years. Intensive Care Med. (2019) 45:823-833.

Zavřít  
 • Děkujeme vám za zaslání požadavku společnosti 3M. Zadané údaje v tomto formuláři využije zástupce společnosti 3M nebo jeden z našich autorizovaných obchodních partnerů, se kterým můžeme sdílet vaše osobní údaje v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.

 • Všechna políčka jsou povinná, pokud nemají označení „nepovinné“

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Odeslat

Děkujeme Vám.

Váš formulář byl úspěšně odeslán.

Přístup

Omlouváme se...

Při odesílání došlo k chybě. Zkuste to znovu později...