1. Česko
 2. Všechny výrobky 3M
 3. Pásky
 4. Hladké kluzné pásky
 5. Pásky z PTFE
 6. 3M™ PTFE páska 5491, hnědá, 25 mm x 33 m

3M™ PTFE páska 5491, hnědá, 25 mm x 33 m

 • 3M ID 7000001582
 • UPC 00021200161469

Nepřilnavá PTFE páska poskytuje výjimečně hladký povrch pro snadné čištění

Silikonové lepidlo zajišťuje čisté odstranění z různých povrchů

Široký teplotní rozsah pro výkon na zahřívacích strojích a zařízeních

Zobrazit více detailů

Detaily

Hlavní informace
 • Nepřilnavá PTFE páska poskytuje výjimečně hladký povrch pro snadné čištění
 • Silikonové lepidlo zajišťuje čisté odstranění z různých povrchů
 • Široký teplotní rozsah pro výkon na zahřívacích strojích a zařízeních
 • Silnější verze 3M ™ PTFE pásky 5490, která poskytuje větší odolnost a delší trvanlivost před opotřebením
 • Páska z extrudované teflonové fólie 3M™ dokáže lépe přilnout k ploše než kalandrované teflonové pásky.

Naše 3M ™ PTFE páska 5491 používá extrudovaný polytetrafluorethylenový (PTFE) podklad. Tato páska nabízí extrémně nízký koeficient tření, který v kombinaci se silikonovým lepidlem citlivým na tlak vytváří hladký nepřilnavý povrch na různých podkladech, což napomáhá pohybu materiálů v mnoha typech plochých aplikací.

Snížení tření mezi pohybujícími se povrchyNosič z extrudované fólie nevytváří při odvíjení z role záhyby a dokáže lépe přilnout k ploše než kalandrované teflonové pásky (PTFE) a vytvořit tak rovnoměrnější neklouzavý povrch. Vytvořením této pásky jsme dosáhli rychlého a snadného řešení, které umožňuje snížit tření mezi pohybujícími se povrchy. Slouží jako prostředek umožňující minimální přilnavost povrchu a snadné uvolnění tam, kde přilnavost k povrchu mohou určovat změny tlaku a teploty nebo jiné faktory. Použití teflonové pásky 3M™ 5491 pomáhá zlepšit pohyb po povrchu, eliminovat skřípání a chrastění a snížit nežádoucí zvuky stroje. Teflonová fólie (PTFE) je chemicky odolná a lze ji použít jako provizorní chemickou bariéru. Díky odolnosti vůči velkému rozsahu teplot od -54 °C do 260 °C je tato páska vhodnou volbou pro celou řadu aplikací.Doporučené použití Balení do rolí u zpracování papíru, pásů a desek, kde se mohou vyskytovat lepivé materiály a tiskařské barvy Svazování vodičů a kabelů do svazků při vysokých teplotách Eliminace skřípání a dalších nepříjemných zvuků Vystýlání koryt, žlabů a potrubí Stínění a ochrana před chemikáliemi Oddělování kompozitních dílů z formyCo je teflon (PTFE)?Teflon neboli polytetrafluoretylen (PTFE) je syntetický materiál používaný v různých průmyslových odvětvích a aplikacích za účelem snížení koeficientu tření. Vzhledem ke svým nelepivým vlastnostem a odolnosti vůči vysokým teplotám slouží teflon jako nepřilnavá vrstva kuchyňských pánví a jiného nádobí. Jedná se o vynikající izolační materiál v elektrotechnice, neboť je nevodivý. Teflon (PTFE) nereaguje s řadou chemikálií díky chemické odolnosti fluoropolymerních spojů, a proto se využívá v nádobách a potrubích s reaktivními a korozivními materiály. Teflon snižuje tření, opotřebení a zvyšuje energetickou účinnost strojů. Vzhledem k tomu, že jde o materiál s nízkým třením, využívá se teflon v průmyslových aplikacích, kde dochází k tření součástí o sebe, například u ložisek, ozubených kol, kluzných desek atd. V těchto aplikacích má daleko vyšší účinnost než třeba nylon nebo acetal. Společnost 3M tyto pásky PTFE vyrábí tak, že se na základě protlačování této univerzální sloučeniny vytvoří tenká fólie, na kterou je poté nanesena vrstva unikátních samolepicích lepidel 3M. Tyto inovativní a vysoce účinné 3M teflonové pásky jsou spolehlivé, odolné a dokážou snižovat tření.

Typické Vlastnosti

Spojte se s námi. Jsme tu pro vás.

Potřebujete pomoc při hledání správného produktu pro váš projekt? Kontaktujte nás, pokud potřebujete radu ohledně produktu, aplikace, odbornou radu nebo pokud chcete spolupracovat se specializovaným odborníkem 3M

Zašlete nám zprávu

Děkujeme za váš zájem o 3M. Abychom vám pomohli efektivně spravovat a reagovat na váš dotaz, zdvořile vás žádáme o poskytnutí některých klíčových informací, včetně vašich kontaktních údajů. Informace, které poskytnete, budou použity k odpovědi na vaši žádost e-mailem nebo telefonicky zástupcem společnosti 3M nebo jedním z našich autorizovaných obchodních partnerů, se kterými můžeme sdílet vaše osobní údaje v souladu se zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3M.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Poslat zprávu

Děkujeme, že jste kontaktovali společnost 3M

Obdrželi jsme vaši zprávu a nyní váš dotaz prošetřujeme
Některý z našich zástupců vás kontaktuje telefonicky nebo e-mailem

An error occurred.